Organizator:

Finał Średniej Rundy dla Estończyka

Podziel się

Parkur podstawowy finału Średniej Rundy 140 cm o nagrodę Kwiaty Polskie, pod patronatem Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko okazał się na tyle wymagający, że wyłonił do rozgrywki rzeczywiście najlepiej predysponowane pary dnia.

Cała trasa była bardzo przyjemna do jazdy, ale ostatnia linia z długim dystansem na pięć kroków galopu do podwójnego szeregu oraz gładkie drągi przeszkody sponsora tego konkursu zrobiły swoje i ostatecznie w rozgrywce można było zobaczyć cztery pary. Wygrana, w pełni zasłużona, należała do zawodnika z Estonii. Juri Sokolovski na klaczy Edith rozgrywkę pojechał nie tylko bezbłędnie, ale mimo niewielu rywali bardzo szybko i krótko.

- Edith ma dopiero 8 lat, ale startowała już w konkursach zaliczanych do światowego rankingu, to bardzo dobry koń. Jestem bardzo zadowolony z wyniku i udziału w CAVALIADZIE Summer. Przepiękna lokalizacja i świetne zawody – mówił zwycięzca.

Drugie miejsce zajął Marvin Jungel na DSP Kontendra S, a najlepszy z Polaków, Łukasz Brzóska na Jernilli zajął miejsce trzecie. Cieszy dobra postawa Polaków, ponieważ na kolejnych pozycjach byli już sami biało-czerwoni aż do pozycji numer 8.

W sobotę arena CAVALIADY Summer powitała także dzieci na kucykach. Konkurs CAVALIADY Future o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem Torpol rozegrany został w dwóch kategoriach – MINI oraz MIDI. CAVALIADA Future na plaży w Świnoujściu przyniosła ogromne emocje i zaciekłą rywalizację. W kategorii MINI po świetnym przejeździe zwyciężyła Zofia Reimann na kucu Frankenhoeh’s Mylord, która otrzymała bardzo dobre noty za ocenę stylu oraz jako jedyna była bezbłędna w drugiej fazie. Miejsce drugie zajęła Maja Głoskowska, a trzecie Antoni Nowak. Kategoria MIDI należała do Kaliny Sierakowskiej dosiadającej kuca Helaba D’Insegotte. Miejsce drugie wywalczyła para Marek Layer i Madame Gazelle PP, a trzecie Hubert Prasek i Isgaar.

W konkursie Małej Rundy o nagrodę Nowy Adres zwycięstwo wywalczył Christoph Lanske na klaczy Strawberry Girl. Para ta triumfowała również w pierwszym konkursie rozgrywanym w ramach Małej Rundy w czwartek. Tuż za nim na podium uplasowała się Antonina Kucharska dosiadająca klaczy Chicha Mint. Miejsce trzecie zajął doświadczony zawodnik Jan Bobik i klacz Hasala.

W sobotę rozgraliśmy ostatnie konkursy SUNRISE TOUR – konkurs 110 cm o nagrodę „Horse & Business Magazine” oraz konkurs 120 cm o nagrodę Fundacji In_Spire. Pierwszy konkurs SUNRISE TOUR o wysokości 120 cm o nagrodę „Horse & Business Magazine” wygrał Michał Przybecki na doświadczonej, 17-letniej klaczy Quintessa. Drugie miejsce zajęła wczorajsza zwycięska para tego konkursu – Amelia Depta i Chantilly T, a trzecia była Julia Koszuta i Aramida.

Podium konkursu dwufazowego o wysokości 120 cm o nagrodę Fundacji In_Spire zdominowały amazonki! Najlepszy czas w drugiej fazie uzyskała para Maja Borzecka i Carenza. Druga uplasowała się Niemka Aleta Amalia Olearius Leo Zento, a miejsce trzecie wywalczyła Adrianna Grzegorek na koniu Easy Zone.

Sponsorem głównym CAVALIADA Summer jest PKO Bank Polski, partnerami strategicznymi: PKN ORLEN oraz marka LOTTO. Miastem Gospodarzem: Świnoujście, a partnerem Polski Związek Jeździecki.