Organizator:

Kwiatek eliminuje przeciwników

Podziel się

W konkursie ORLEN SUMMER DRIVING, konkurs równoległy o nagrodę PKN ORLEN, pod patronatem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa wygrywa Bartłomiej Kwiatek!

Druga odsłona ORLEN SUMMER DRIVING to innowacyjna formuła konkursu równoległego – na arenie pojawiły się dwa zaprzęgi, które pokonywały ten sam tor o lustrzanym odbiciu, a najlepszy zespół przechodził do kolejnej rundy. W trzech rundach najlepszy okazał się Mistrz Świata z 2018 roku, Bartłomiej Kwiatek.

- Najtrudniejsze dla mnie w tym konkursie było to, że jadąc według swojego założonego planu już kątem oka widziałem, w każdym przejeździe, że mój rywal jedzie szybciej, co było strasznie deprymujące i rozpraszające. Przed konkursem wbiłem sobie w głowę, że muszę trzymać się swojego planu i o tym starałem się myśleć. Skupiłem się na planie, dzięki czemu dystans ciągle się zmniejszał i popełniałem mniej błędów. Jestem dumny ze swojego zespołu i koni, które reagowały na każdy mój sygnał – powiedział Bartłomiej Kwiatek po konkursie.  


Miejsce drugie wywalczyli Rafał i Joanna Paszyńskiej, a trzecie miejsce zajął Hubert Kozłowski.

Pełne wyniki dostępne są tutaj

Dostęp do transmisji tutaj

Sponsorem głównym CAVALIADA Summer jest PKO Bank Polski, partnerami strategicznymi: PKN ORLEN oraz marka LOTTO. Miastem Gospodarzem: Świnoujście, a partnerem Polski Związek Jeździecki.