Organizator:

Kwiatek po raz drugi

Podziel się

Ulubieniec publiczności, Mistrz Świata, Bartłomiej Kwiatek wygrywa finałowy konkurs ORLEN SUMMER DRIVING o nagrodę PKN ORLEN, pod patronatem Polskiego Związku Jeździeckiego!

Ostatni konkurs ORLEN SUMMER DRIVING o nagrodę PKN ORLEN, pod patronatem Polskiego Związku Jeździeckiego rozegrany został jako konkurs zręczności z elementami maratonowymi w formie dwóch nawrotów. Do drugiego nawrotu weszło 4 najlepszych zawodników, spośród których najszybszy i najdokładniejszy okazał się Bartłomiej Kwiatek powożący końmi BOLO i HEKTOR.

- Myślę, że w sporcie najpiękniejsze jest to, że nigdy nie ma pewniaków, nigdy ma zwycięzców, którzy na pewno wygrają. W konkursie jechało nas ośmiu i każdy z nas jechał inaczej. Ja, nauczony doświadczeniem z CAVALIADY, widziałem te elementy, na których kiedyś robiłem błędy. Wiedziałem, że żeby uniknąć błędów nie mogę zbyt rozpędzić koni, mimo, że jest to widowiskowe – powiedział po konkursie Bartłomiej Kwiatek.

 

Miejsce drugie zdobył Hubert Kozłowski, a trzecie Aleksander Fularczyk, któremu dziś zabrakło szczęścia i przydarzyły się aż 22 sekundy kary.

Pełne wyniki dostępne są tutaj

Sponsorem głównym CAVALIADA Summer jest PKO Bank Polski, partnerami strategicznymi: PKN ORLEN oraz marka LOTTO. Miastem Gospodarzem: Świnoujście, a partnerem Polski Związek Jeździecki.