Organizator:

Rozpocznij rodzinne wakacje z CAVALIADĄ Summer!

Podziel się

CAVALIADA Summer w Świnoujściu 2023 to idealne rozpoczęcie rodzinnych wakacji. Śłońce, gorący piasek, morze, tłumy rozkrzyczanych kibiców i najlepsi zawodnicy na jednej z najpiękniejszych plaż w Polsce.


 

Przedostatni tydzień czerwca oznacza nic innego jak wyjątkowe, pełne sportowych emocji wydarzenie jeździeckie, które już 22-25 czerwca będziemy mieli okazję zobaczyć na jednej z najpięknych plaż w Polsce. 
To właśnie tam rozegra się prawdziwe show, które z pewnością wywoła wśród wszystkich cavaliadowych kibiców niezapomniane wrażenia. 

CAVALIADA Summer w Świnoujściu, to wydarzenie skierowane do szerokiej publiczoności. Bogaty program zawodów zaplanowany jest na wszystkie cztery dni, dzięki czemu nikt nie będzie się nudził.

CAVALIADA skierowana jest zarówno do prawdziwych miłośników jeździectwa, ale też do rodzin z dziećmi, stanowiąc idealny wypełniacz czasu podczas wspólnego, rodzinnego weekendu - warto tutaj zaznaczyć, że pierwsze wyjście na CAVALIADĘ często staje się coroczną tradycją. 
Cztery pełne dni zdrowej rywalizacji zawodników, widowisko na wysokim sportowym poziomie, piękne konie na wyciągnięcie ręki, wypełnione trybuny oraz ciekawa oferta zakupów na Targach Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich. 

 

 

Oprócz licznych konkursów pojawią się również dodatkowe formy atrakcji, m.in. ulubiona część pozasportowa cavaliadowej publiczności, czyli blok pokazów (od prezentacji pięknych koni po niezwykłe pokazy kaskaderskie), możliwość spotkania i zrobienia sobie zdjęcia z najważniejszymi nazwiskami w świecie jeździectwa czy możliwość pozyskania wiedzy od wystawców, którzy chętnie podzielą się wiedzą i pasją. 
Naszych najmłodszych zwiedzających z pewnością zainteresują konkursy CAVALIADA Future, w których wystartują dzieci na kucach. 

 Każdego dnia odbędą się niezwykle widowiskowe konkursy specjalne. W czwartek szczególnej uwadze polecamy konkurs powożenia zaprzęgami oraz Speed Master - dużą rundę. W piątek zobaczycie uwielbiane przez publiczność konkursy WKKW w ramach Traf Eventing Tour oraz konkurs Potęgi Skoku. Nie zabraknie również wieczornego bloku pokazowego. Sobota wypełniona jest różnorodnością - dwa konkursy CAVALIADA Future - konkurs klasyczny oraz sztafeta, w której wystąpią zarówno dzieci jak i dorośli oraz konie i samochód. Sobota to również finałowy konkurs Powożenia Zaprzęgami Czterokonnymi oraz dynamiczny konkurs szybkości Speed & Music. Niedziela - wielki finał rywalizacji, CAVALIADA Future oraz GRAND PRIX.

 

 

 Pokazy 

Nieodłącznym elementem, wzbudzającym wiele emocji na każdej CAVALIADZIE jest szereg pokazów i atrakcji dla publiczności. Od wyczynów kaskaderskich, podczas których wykonywane są ekstremalne akrobacje, po prezentacje piękna koni i ukazanie więzi między końmi, a jeźdzcami. 

 

 

 Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich

CAVALIADA to również szeroka oferta wystawców. Tematyka obejmuje wszystko, co jest związane z jeździectwem oraz aktywną formą wypoczynku. Zwiedzający znajdą tam między innymi: odzież i sprzęt jeździecki, wyposażenie stajni, sprzęt i środki do pielęgnacji koni, witaminy, pasze, pamiątki, wydawnictwa, branże i usługi. 

 

 Najważniejsze atrakcje 

Czwartek: 

Powożenie zaprzęgami czterokonnymi - do rywalizacji przystępuje 5 drużyn. Powożący siedzi w pojeździe zaprzęgowym kierując koniem, parą lub czwórką koni, pokonując przeszkody maratonowe i zręcznościowe. Zwycięża drużyna z najlepszym czasem.  


Piątek: 

WKKW - czyli niezwykle emocjonujące pokonywanie przeszkód terenowych. Rywalizacja między zawodnikami odbywa się na wysokim poziomie, a udział w nich przypada jedynie najlepszym zawodnikom z Polski. 

Konkurs potęgi skoku i konkursy skokowe - Potęga Skoku to konkurs, w którym liczba pokonywanych przeszkód jest najmniejsza, a skoki zaliczane są do najwyższych. 


Sobota: 

CAVALIADA Future - emocjonująca rywalizacja najlepszych dzieci w Polsce na kucach, z całą pewnością zainteresuje naszych najmłodszych gości.

Wieczorny konkurs Speed & Music - czyli konkurs szybkości - emocje podkręcone dynamiczną muzyką i zaangażowaniem publiczności. 


Niedziela: 

PKO Bank Polski GRAND PRIX - najważniejszy konkurs całej CAVALIADY, podczas którego najlepsi jeźdźcy będą walczyć o nagrodę Prezesa PKO Banku Polskiego. 


W trakcie ostatniego dnia pojawi się też wiele innych atrakcji sportowych jak: pokazy, ujeżdżenie i konkursy skokowe.